środa, 7 listopada 2012

O minerałach - teoretycznie


Co to są kosmetyki mineralne?

Są to kosmetyki kolorowe pozbawione wielu zbędnych składników. Nie zawierają ani grama konserwantów, parabenów, olei mineralnych, talku, wosków, substancji zapachowych ani barwników chemicznych, czyli tego wszystkiego, co może mieć niekorzystny wpływ na stan naszej cery - podrażniać ją albo zapychać pory. Za to najczęściej występujące w nich składniki to dwutlenek tytanu, tlenek cynku, mika oraz tlenek żelaza - naturalne minerały chemicznie oczyszczone z zanieczyszczeń, mające zbawienny wpływ na stan skóry.
Dzięki swojej sypkiej konsystencji, braku wosków i olejów, kosmetyki te nie są pożywką dla bakterii, dlatego są idealne dla osób z trądzikiem, nadwrażliwą i atopową cerą, bo skóra swobodnie oddycha.

Mimo (a może dzięki) brakowi konserwantów, kosmetyki mineralne są bardzo trwałe, okres przydatności do użycia wynosi co najmniej kilka lat. To ważna informacja, biorąc pod uwagę ich wydajność.

Wszystkie kosmetyki mineralne są w postaci proszku. Może to dziwić, szczególnie w przypadku podkładu, który znamy wyłącznie w formie płynu, kremu czy musu. Dzięki aplikacji specjalnym pędzlem, sypki podkład mineralny doskonale kryje wszelkie niedoskonałości, wyrównuje koloryt cery oraz daje aksamitne wykończenie.

Skąd się wzięły minerały?

Minerały, podobnie jak wiele innych światowych wynalazków, powstały przez przypadek. Zostały wynalezione w USA jako kosmetyki do zastosowania po zabiegach chirurgii plastycznej. Wiele osób po interwencji medycznej narzekało na stan swojej skóry. Na podrażnionej i zaczerwienionej skórze nie można było zrobić normalnego makijażu. Dlatego naukowcy zaczęli szukać takich kosmetyków, które nie tylko nie podrażniałyby skóry, ale miały także zdolności regenerujące.
Tak powstały kosmetyki składające się z czystych minerałów. Okazało się, że zawarte w nich składniki mają bardzo dobroczynny wpływ na skórę uwrażliwioną po zabiegach, jak również skórę normalną bądź skłonną do alergii. 
Co jeszcze potrafią minerały?
-nie zatykają porów, nadają się nawet do cery z silnym, ropnym trądzikiem,
-zmniejszają ryzyko alergii, nadają się do każdej cery nadwrażliwej
-są wodoodporne – z jednej strony można w nich pływać, ale łatwo je zmyć olejem (bądź mleczkiem czy żelem myjącym)
-są znacznie wydajniejsze od normalnych kosmetyków
-mają nieograniczone możliwości kolorystyczne - w drogeriach ciężko znaleźć podkład dobrze pasujący do koloru naszej cery, minerały mają po kilkadziesiąt odcieni i stopni nasycenia, każdy może znaleźć kolor idealny
-nie magazynują bakterii,
-mają nieograniczony termin przydatności do użycia - coś dla tych, którzy sporadycznie sięgają po kosmetyki
-makijaż wygląda bardzo naturalnie, przy umiejętnym nałożeniu może udawać, że go nie ma
- zapewniają ochronę  promieniami UVA i UVB
- nie podrażniają skóry i pomagają w leczeniu skóry podrażnionej, poparzonej, o operacjach, z trądzikiem a nawet z atopowym zapaleniem skóry



1 komentarz:

  1. Zapraszam na Szkolenie dla przyszłej Douli organizowane w Krakowie. Zgłoszenia na:
    doula.szkolenie@gmail.com

    OdpowiedzUsuń